Aktualności Misja Instytutu Zespół Instytutu Warsztaty i szkolenia Szkoła Coachingu Spotkania rozwojowe Psychoterapia Coaching Superwizja Opinie o nas Galeria zdjęć Materiały i linki Wynajem sal Informacje i kontakt
MINDFULNESS i MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction)
- szkolenie wprowadzające

Mindfulness staje się coraz bardziej popularne. Znajduje zastosowanie w radzeniu sobie ze stresem, obniżonym nastrojem, lękiem, paniką, depresją i jej nawrotami, pracy z dziećmi i młodzieżą, pomaga uwalniać się od uzależnień. Coraz częściej stosowane jest jako ważny element kompetencji zawodowych w tym umiejętności przywódczych. Pomaga radzić sobie z chronicznym bólem. Sprawdza się także w sporcie.
Obecnie najbardziej znany program rozwijający mindfulness MBSR - Mindfulness-Based Stress Reduction (Redukcja stresu oparta na uważności) prowadzony jest przez certyfikowanych nauczycieli w tysiącach miejsc na świecie.
MBSR jest intensywnym programem rozwoju uważności, czyli świadomości bieżącego doświadczenia, wyzbytej oceny, ukierunkowanej na obserwacje doświadczanych w danym momencie myśli, doznań, emocji. Skierowanie nieoceniającej, akceptującej uwagi na bieżące doświadczenie prowadzi do lepszego kontaktu ze swoim ciałem i umysłem, umożliwia pełniejsze i głębsze poznanie siebie. Sama obserwacja oparta na uważności uruchamia procesy samoregulujące naszego organizmu, których efektem może być m.in. redukcja fizycznych i psychicznych objawów stresu. Skutkuje to zmianą nastawienia do siebie i otoczenia, wzrostem akceptacji, lepszym dbaniem o siebie oraz radzeniem sobie ze stresem.
W szerszym rozumieniu uważność to także sztuka świadomego życia polegająca na rozwijaniu akceptacji i świadomości bieżących doświadczeń.
Uważność wykorzystywana jest w wielu nurtach psychoterapeutycznych, które nazywane są „trzecia falą terapii poznawczo – behawioralnej (CBT)”. Należą do nich m.in. MBCT - Mindfulness Based Cognitive Therapy, ACT - Acceptance and Commitment Therapy, DBT - Dialectical-Behaviour Therapy. Wszystkie one w dużej mierze czerpały z doświadczeń MBSR, pierwszego, zachodniego programu opartego na uważności.
Program „Wprowadzenie do mindfulness i MBSR” umożliwia poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych fenomenu mindfulness oraz programu MBSR.

CELE:
• poznanie podstaw teoretycznych i praktycznych mindfulness
• przećwiczenie głównych praktyk stosowanych w programie MBSR
• poznanie struktury programu MBSR

PROGRAM:
• Czym jest mindfulness?
• Sati – mindfulness - uważność
• Korzyści wynikające z praktykowania mindfulness
• MBSR – historia powstania oraz struktura programu
• MBSR jako podstawa MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) – programu profilaktyki nawrotów depresji
• Jak rozwijać mindfulness?
- Bodyscan
- Medytacja oddechu
- Uważna praca z ciałem
- Medytacja uważności
- Medytacja chodzona
- Loving – kindness

ADRESACI:
Program skierowany jest do osób zainteresowanych poznaniem mindfulness oraz programów MBSR i MBCT.
Szkolenie nie jest programem nauczycielskim.

KORZYŚCI:
• dowiesz się jak praktykować mindfulness
• przećwiczysz osobiście różne formy stosowane przy rozwijaniu mindfulness
• dowiesz się na czym polega specyfika klasycznego programu MBSR oraz powstałego na jego podstawie programu MBCT

METODY:
Ćwiczenia idywidualne, miniwykłady, uczenie przez doświadczenie

PROWADZĄCY: Tomasz Kryszczyński - psycholog, trener, nauczyciel mindfulness w programach MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches. Należy do pierwszej grupy certyfikowanych nauczycieli MBSR w Polsce i jednym z niewielu certyfikowanych nauczycieli MBCT – programu ukierunkowanego na profilaktykę nawrotów depresji, w naszym kraju. Autor liczny autorskich programów szkoleniowych. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami. Autor książki „Wgląd. Buddyzm Tajlandia Ludzie.”


TERMIN: 16-17. czerwca 2018, w godz. 10:00-18:00
MIEJSCE: Kraków, ul. Powroźnicza 6/2
INWESTYCJA: 720 zł brutto
Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank: nr 98 2490 0005 0000 4500 5597 0136 z dopiskiem "szkolenie z nawyków".
Cena zawiera: szkolenie, materiały szkoleniowe, kawę i przekąski, zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu.

ZAPISY:
Imię i nazwisko:*
Telefon kontaktowy:*
Adres e-mail:*
Czego oczekujesz
od szkolenia?
Korespondencja,
uwagi, inne dane:

Dane do faktury
Nazwa firmy:
NIP:
Adres do faktury: 


* - Pola wymagane
Prosimy o zapoznanie się z polityką firmy.
Wyrażam zgodę na:
Przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z działalnością Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego i Grupy Active Change (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.97 r o Ochronie Danych Osobowych Dz.U. Nr 133 poz. 883) oraz na otrzymywanie informacji na zasadach określonych w przepisach Ustawy z dnia 26.08.2002r. (Dz. U. nr 144, poz.1204) o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu ewaluacji jakości szkolenia przez Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.
Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu jest zobowiązaniem do zapłaty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

UWAGA! Jeśli w ciągi 7 dni od daty zgłoszenia nie otrzymasz od nas żadnej odpowiedzi - koniecznie skontaktuj się z nami! Twoje zgłoszenie mogło do nas nie dotrzeć, jeśli w urządzeniu, z którego dokonano zapisu wyłączona jest obsługa skryptów.

(C) 2005-2018 Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego & Grupa Active Change • Polityka firmy • Aktualizacja: 20.03.18 • Liczba odwiedzin: