ROZWIJANIE SKRZYDEŁ

Program mentoringowo-superwizyjny dla coachów

Program mentoringowo – superwizyjny dla Coachów jest propozycją dla wszystkich, którzy poważnie myślą o wykonywaniu tej profesji lub są już praktykami poszukującymi twórczego miejsca do rozwoju i poszerzenia kompetencji. Chcemy inspirować Ciebie do rozwoju tego, co w Tobie najlepsze i co stanowi Twój unikalny styl pracy coachingowej. Jeśli dodatkowo potrzebujesz wsparcia lub motywacji do akredytacji, tym bardziej zapraszamy do wspólnej pracy!

Wierzymy, że każdy coach potrzebuje wsparcia i inspiracji w swojej pracy. Zapraszamy do udziału w cyklicznych 5 grupowych spotkaniach, które obejmują zarówno superwizję grupową, spotkania mentoringowe oraz konkretne tematyczne inspiracje rozwojowe. Program „Rozwiń skrzydła” to czas przyglądania się swoim umiejętnościom w roli coacha, postawie coachingowej oraz poszukaniu odpowiedzi na trudne pytania. Dowiesz się też jak wzmocnić Twój naturalny styl i rozwinąć kompetencje coachingowe.

Co zawiera program?

  • 3 miesiące wspólnej grupowej pracy
  • 4 praktyków coachingu, akredytowanych coachów, superwizorów i mentorów coachingu
  • 4h grupowej superwizji z akredytowanym superwizorem IC
  • 16h grupowej pracy mentoringowej wokół 4 tematów
  • 20h pracy rozwojowej, inspirującej, wzbogacającej narzędziownik i postawę coacha
  • Przygotowanie i pomoc w drodze do akredytacji coachingowej
  • Zadania domowe do pracy własnej (workbooki i materiały dodatkowe)
  • Dodatkowy bonus: możliwość kolejnej superwizji indywidualnej lub mentoringu z wybranym superwizorem/mentorem z rabatem 20%

Kim są prowadzący?

  • Jesteśmy coachami posiadającymi akredytacje coachingowe i superwizyjne w Izbie Coachingu lub w ICF (na poziomie PCC ICF).
  • Jesteśmy nauczycielami coachingu w Szkole Profesjonalnego Coachingu, która ma blisko 40 edycji, 10 lat historii i ponad 400 absolwentów.
  • Nasze doświadczenie to blisko 10000 godzin skutecznej pracy coachingowej opartej o standardy i Kodeks Etyczny.
  • Obok pracy coachingowej jesteśmy też psychoterapeutami (podejście humanistyczne Gestalt), co pozwala spojrzeć na proces coachingowy znacznie szerzej.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

I. Praca z językiem i narracją. Semantyka i inne niuanse pracy coachingowej.

Prowadzący: Leszek Zawlocki
Termin: 18.11.2021 | godz. 16:00-20:00
W tym module przyjrzymy się różnym elementom z komunikacji klienta, które mają wpływ na proces coachingowy. Zastanowimy się wspólnie, co możemy zmienić w naszej komunikacji, aby jeszcze lepiej rozumieć świat klienta.
    Bloki tematyczne:
  • Krótkie case study z omówieniem.
  • Tworzenie pytań i interwencji z uwzględnieniem semantyki klienta.
  • Superwizja/mentoring w obszarze kwestii zgłoszonych przez uczestników programu.
Co konkretnego otrzymasz do swojej pracy?
  • Poznasz i zrozumiesz znaczenie sementyki w coachingu.
  • Poznasz i przećwiczysz skuteczne pytania coachingowe.
  • Odświeżysz swoje podejście do coachingu i do relacji z klientami.
Czym jest dla mnie coaching?
Coaching może być jak wnikliwa praca detektywa – odkrywanie tego, co działa a co nie działa, co ma wpływ na proces zarówno wspierający, jak i hamujący; jakie czynniki mają znaczenie, a co jest tylko niewiele wnoszącą narracją. Bycie z klientem w przestrzeni jego świata to nie tylko pilnowanie struktury coachingu i zadawanie pytań. To również zwracanie uwagi na to, co może być kluczem do otwarcia nowych, bardziej inspirujących przestrzeni, które ułatwią klientowi podjęcie lepszych decyzji i działań.
Dlaczego specjalizuję się w tym temacie?
Od dawna fascynował mnie poznawczy aspekt funkcjonowania człowieka – jego postrzeganie, komunikacja, wybory i schematy działania. Czasem zwrócenie uwagi na detal może w efekcie zmienić wiele. Towarzyszenie klientom w podróży po ich świecie to ciekawa podróż, pełna odkryć, inspiracji, kreatywności i czasem – zaskakujących zwrotów.

II. Praca ze zmianą. Odpowiedzialny coaching – wspierając to, co zdrowe.

Prowadzący: Marta Smolińska
Termin: 02.12.2021 | godz. 16:00-20:00
Coach, wspierając swoich klientów w zmianie, czasem wpada razem z nimi w różne rozpadliny i pułapki – niekiedy orientując się po czasie, lub nawet nie orientując się wcale. Niby klient osiągnął cel na sesję, ale „coś jest nie tak”… Często dzieje się tak, gdy to, jak sformułowany jest cel, lub to, jak jest osiągnięty – nie do końca jest zdrowe, i intuicja na ten temat dobija się do któregoś z uczestników procesu. Jak unikać wspierania tego, co niezdrowe? Co ogólnie wspiera zdrowie, a co zmierza w odwrotnym kierunku? Podczas tego modułu zajmiemy się wybranymi zagadnieniami, których poznanie może zabezpieczyć coachów przed wspieraniem niezdrowych dla klienta mechanizmów i pomoże bardziej zadbać o ekologię – również tam, gdzie nie zawsze od razu wszystko jest oczywiste.
    Bloki tematyczne:
  • Zmiana a zdrowie – na co uważać?
  • Wspieranie pełnego dialogu wewnętrznego w kliencie i włączanie wszystkich jego części
  • „Bezpieczne miejsce” i jego zastosowanie w pomaganiu
  • Przydatne techniki – teoria i praktyka
Co konkretnego otrzymasz do swojej pracy?
  • Dowiesz się, jakie są najczęstsze „miny”, na które może natknąć się coach, oraz jak je rozbrajać.
  • Poznasz najważniejsze cechy i naturę tych zjawisk i mechanizmów, z którymi przychodzą klienci, a których wspieranie może nie być dla niego zdrowe i korzystne.
  • Poczujesz się bezpieczniej w pracy coacha.
Czym jest dla mnie coaching?
Coaching to dla mnie spotkanie i wspólna droga. Ale droga, która nie może być meandrowaniem, ani budowaniem jej koryta na ślepo. I choć wierzę i obserwuję, że to, co najbardziej „pracuje” w coachingu to jakość relacji i osobowość coacha, to jednak to samo kładzie na ramiona coacha sporą odpowiedzialność. I tak to widzę – jest to metoda, która wydarza się dzięki relacji, ale to, jak się wydarza, jest pochodną świadomości, obecności, dojrzałości, i… wiedzy.
Dlaczego specjalizuję się w tym temacie?
Obszar ten ciekawi mnie zwłaszcza w wyniku obserwacji rozwoju coachów i ich doświadczeń w ramach procesów kształcenia i późniejszej superwizji. Szersze spojrzenie zawdzięczam rozwojowi w zawodzie psychoterapeuty. W tym kontekście przyglądam się temu, gdzie przebiega i jaki ma charakter granica pomiędzy tym, co coachingowe, a tym, co należy bardziej do świata psychoterapii.

III. Praca z uważnością. Obecność coachingowa.

Prowadzący: Patryk Lange
Termin: 14.12.2021 | godz. 16:00-20:00
Coachingowa obecność to jedna z kluczowych kompetencji coacha. ICF umieszcza ją w obszarze umiejętności współtworzenia relacji. Izba Coachingu w swoim modelu kompetencji coacha mówi o „umiejętności utrzymywania stanu obecności obserwatora” jako podstawowej umiejętności w obszarze „dbania o relacje”. Kluczem do zbudowania i utrzymania obecności jest uważność, rozumiana jako psychologiczny proces zamierzonego i celowego zwracania uwagi na określone doświadczenie, które ma miejsce w aktualnej chwili, bez oceny i wartościowania. Dzięki rozwojowi uważności i obecności do której prowadzi, znajdziesz sposoby radzenia sobie z jednymi z najczęstszych wyzwań z jakimi mierzą się coachowie:
· Skąd brać trafne i mocne pytania?
· Jak utrzymać uwagę przy kliencie przez cały czas trwania sesji?
· Jak nie dać się porywać przez własne historie?
· Jak zachować zdrowy dystans do emocji klienta?
    Bloki tematyczne:
  • Jak ćwiczyć i rozwijać uważność i obecność?
  • Jaka jest relacja między uważnością, obecnością i świadomością?
  • Jakie są poziomy uważności, które rozwijać aby nasza efektywność w pracy z ludźmi rosła?
  • Jak wprowadzać elementy treningu uważności do pracy z klientem?
Co konkretnego otrzymasz do swojej pracy?
  • Poznasz i zrozumiesz naturę Coachingowej obecności jako kluczowej kompetencji.
  • Poznasz i przećwiczysz konkretne narzędzia bazujące na coachingowej obecności.
  • Poznasz praktyki rozwoju uważności, jako kluczowej umiejętności w rozwoju coachingowej obecności.
Czym jest dla mnie coaching?
Definicje mówią, że coaching to metoda. Ja uważam że to coś więcej. Według mnie to sposób bycia, z którego wynika cały szereg wartości dla kogoś kto decyduje się pracować z coachem. Dzięki obecności, wnikliwości, życzliwości jakie są podstawą skutecznej relacji coachingowej, Klient ma rzadką możliwość głębokiego spotkania ze sobą, nauczenia się siebie, uświadomienia swoich mocy i ograniczeń, świadomego zarządzania swoim życiem. I to jest bezcenne.
Dlaczego specjalizuję się w tym temacie?
Głównie ze względu na swoje osobiste doświadczenia. Uważność, która prowadzi do głębszej obecności, która z kolei daje szansę na zwiększanie samoświadomości od dawna były moją pasją i drogą do lepszego życia. Przez ponad dwie dekady takie podejście nie zawiodło mnie nawet raz. Gdy 7 lat temu rozpocząłem praktykę jako profesjonalny coach, jeszcze bardziej doceniłem te jakości i jeszcze wyraźniej zobaczyłem jaka wartością jest coachingowa obecność i uważność, którą pracuję na rzecz moich klientów. Jestem jednocześnie świadom, że ta jakość nie jest nam po prostu dana. Każdy z nas ma w sobie ziarno najgłębszej uważności i obecności, ale jak każde ziarno tak i to, wymaga pielęgnacji i warunków do rozwoju.

IV. Praca z dynamiką relacji. Współtworzenie relacji, czyli o fenomenie dialogu i spotkania.

Prowadzący: Marta Kijanko
Termin: 28.01.2021 | godz. 16:00-20:00
Jedna z kluczowych kompetencji coachinoowych wg ICF mówi o współtworzeniu relacji. Od zawsze intrygowało mnie pytanie, w jaki sposób to robić? Jak rozumieć zjawiska i dynamikę relacji? Kiedy i jak to rozumienie przekuć w konkretny coachingowi język, który wspiera klienta i jego proces zmiany? Celem tego spotkania jest rozwijanie umiejętności prowadzenia dialogu coachingowego na podstawie rozumienia zjawisk, które występują w relacji coachingowej, zarówno po stronie coacha, jak i klienta.
Podczas spotkania odpowiemy wspólnie na pytania:
· Co wpływa na relację coachingową?
· Jak rozumieć zjawiska psychiczne, które wpływają na dynamikę relacji?
· Jak prowadzić dialog coachingowy, który będzie wspierał zmianę klienta i jednocześnie uwzględni rozumienie zjawisk relacyjnych?
    Bloki tematyczne:
  • Krótki case study z omówieniem
  • Omówienie zjawisk i dynamiki relacji
  • 2 praktyczne ćwiczenia wspierające budowanie dialogu
  • Workbook do pracy własnej
Co konkretnego otrzymasz do swojej pracy?
  • Poznasz i zrozumiesz naturę dynamiki relacji.
  • Poznasz i przećwiczysz konkretne narzędzia wspierające prowadzenie dialogu.
  • Poznasz własny wpływ na dynamikę relacji coachingowej, co wzbogaci twój osobisty styl pracy.
Czym jest dla mnie coaching?
Możliwością spotkania i zmiany. Wierzę, że zmiana jest możliwa w relacji właśnie. A to, jak odnajdujemy się (lub nie) w relacjach, jest dla mnie istotą zaciekawienia i badania coachingowego.
Dlaczego specjalizuję się w tym temacie?
Od zawsze bliska była mi idea humanistycznego rozumienia pracy coachingowej, w dialogiczności i pełni kontaktu. Piękno widzenia człowieka w jego swoistej fenomenologii jest dla mnie zachwycające. Do swojej pracy włączam fenomenologię Gestalt i dialog jako fundamentalne narzędzie coacha.

V. Superwizja grupowa.

Termin: 13.01 lub 14.01 lub 18.01.2022 | godz. 16:00-20:00
Superwizja i mentoring:
Superwizja jest istotną częścią profesjonalnego i etycznego podejścia do zawodu coacha. To nieustanne i systematyczne kształcenie się w kierunku coraz lepszego, świadomego warsztatu pracy. Dlatego tak ważna jest wymiana doświadczeń między fachowcami.
W pracy superwizyjnej i mentoringowej skupiamy się na rozwoju osobistego stylu coacha tak, by mógł w zorganizowany i świadomy sposób wpływać na proces. Interesuje nas rozumienie zjawisk czy fenomenów relacji oraz spotkania. Do rozumienia włączamy także podejście humanistyczne wraz z mechanizmami unikania kontaktu jako możliwość zatrzymywania potencjału zmiany.

Rozwiń skrzydła!

Profile coachów prowadzących program:

Marta Kijanko

Jest psychologiem, coachem, akredytowanym superwizorem coachingu i psychoterapeutką Gestalt. Pracuje z osobami, które są wypalone życiowo lub zawodowo, które szukają wciąż swojej ścieżki lub chcą zmienić kierunek dotychczasowych działań. Jej pasją jest dynamika grup, konflikty wewnętrzne lub interpersonalne. Łączy w sobie zamiłowanie do racjonalnych metod pracy oraz połączenia ze świadomością emocjonalną.
Ukończyła psychologię na SWPS w Sopocie oraz Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Wrocławskim. Posiada akredytację Polskiej Izby Coachingu jako akredytowany coach i superwizor coachingu. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji u nauczycieli z Polski i świata.
Pracowała m.in. dla: Mbank, CitiHandlowy, PGE S.A., Energa Operator, T-Mobile, Play, Warta S.A., Velux, Skanska S.A., Simens Logistic, ES System, Colegium Medicum UJ, AGH Kraków, Centrum Nauki Kopernik.

Patryk Lange

Jest profesjonalnym coachem, trenerem i superwizorem coachingu, trenerem i mentorem w obszarze rozwoju uważności i technik redukcji stresu. Pracuje z osobami zarządzającymi w przemyśle nad uwalnianiem autentyczności, rozwojem umiejętności liderskich i przywódczych, sprawnym poruszaniem się w gąszczu relacji interpersonalnych z wykorzystaniem potencjału emocji i intuicji. Łączy w sobie analitykę i poukładanie inżyniera z pasją do ludzi i rozwoju psychologa.
Ukończył AGH w Krakowie na kierunku Automatyka i Robotyka, Szkołę Profesjonalnego Coachingu i ponad 20 szkoleń z zakresu rozwoju biznesu i psychologii. Posiada akredytację International Coach Federation na poziomie PCC i Polskiej Izby Coachingu jako akredytowany coach i superwizor coachingu.
Mam doświadczenie w zakresie zarządzania w obszarze nowych technologii, realizacji projektów IT, tworzenia, zarządzania i optymalizacji procesów biznesowych. Pracowałem m.in. dla: Siemens, Velux, Amazon, IKEA, Tesco, Stanley Black&Decker, Prat & Whitney.

Marta Smolińska

Jest akredytowanym coachem i superwizorem Izby Coachingu, trenerem, psychoterapeutką Gestalt. Pracuje z osobami i zespołami poszukującymi dróg do lepszej współpracy i poprawy komunikacji oraz tymi, którzy szukają lepszego kontaktu i oparcia w sobie w podejmowanych decyzjach życiowych i zawodowych.
W zakresie Coachingu kształciła się w Noble Manhattan Polska oraz w Szkole Profesjonalnego Coachingu w IPRI. Jest również absolwentką kursu I stopnia w zakresie Racjonalnej Terapii Zachowań oraz wielu szkoleń specjalistycznych w zakresie coachingu oraz psychoterapii. Korzysta z regularnej superwizji.
Pracowała min. dla takich marek jak: Velux, Nestle, Criosystem, Selena S.A., Nokia, Logintrans, Ergis SA, ING.

Leszek Zawlocki

Dyplomowany coach, certyfikowany master coach, akredytowany superwizor coachingu, trener, instruktor rekreacji ruchowej i wykładowca. Właściciel GrupyActive Change oraz dyrektor merytoryczny Instytutu Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego - Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego. Dyplom z coachingu uzyskał w Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. J. Tischnera w Krakowie. Absolwent Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Psychologicznej. Szkolił się również w renomowanych ośrodkach w takich koncepcjach jak: Gestalt, NLP, psychoterapia ericksonowska, Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach, Racjonalna Terapia Zachowań, Mindfulness.
Był czynnie zaangażowany w działalność Izby Coachingu od momentu jej powstania. W latach 2009-2010 brał udział w pracach Komisji ds. Etyki i Standardów Izby Coachingu, współtworząc Kodeks Etyczny. W latach 2010-2011 był przewodniczącym podzespołu ds. Akredytacji Programów Szkoleniowych, a w latach 2012-2017 członkiem Komisji Rewizyjnej Izby Coachingu. Stworzył ogólnopolską sieć Klubów Coacha. Założył także jeden z pierwszych w Polsce warsztatów dla mężczyzn "Męski Krąg". W pracy coacha i trenera kieruje się głównie zasadami psychologii poznawczo-behawioralnej i humanistycznej. W swoim dorobku ma ponad 7000 godzin przeprowadzonych szkoleń i sesji indywidualnych. Jako coach pracował m.in. z menedżerami takich firm jak: BNP Paribas S.A., Electrolux sp. z o.o., Van Horn, Shell Polska sp. z o.o., Skanska S.A., SDA Group Sp. z o.o. Sp. K., Vesuvius Foseco, RR Donnelley sp. z o.o., AdHorizon sp. z o.o., Semex sp. j., Aegon TU S.A., Kingled, FHU Supober.

Informacje

Terminy: 18 listopada 2021 - 28 stycznia 2021
Przestrzeń: online, platforma Zoom
Koszt: 1360 zł

Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136
z tytułem "Program mentoringowy".

Formularz zapisu

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail znajomej/znajomego, którzy mogliby być tym warsztatem zainteresowani. Wyślemy im wiadomość z Twoim poleceniem :)

Brak danych do wystawienia faktury (NIP), skutkuje wystawieniem paragonu bez możliwości otrzymania faktury (w związku ze zmianą przepisów od dnia 1 stycznia 2020 r.).

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.