MINDFULNESS na STRES
Warsztaty redukcji stresu oparte o Uważność (Mindfulness) i techniki poznawcze

WW trakcie cyklu 5 warsztatów, które będą odbywały się raz w tygodniu, w godzinach 18:00-20:00 poznasz i przećwiczysz sposoby pomagające radzić sobie zarówno ze stresem, który być może przeżywasz w związku z dziejącą się pandemią i jej skutkami, jak i z codziennie bombardującymi nas na nowo bodźcami, niepewnością i niejednoznacznością, jakie przynosi nam codzienność. Poznasz metody prowadzące do bardziej świadomego i spokojnego życia w dzisiejszym świecie.

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych samorozwojem, technikami uważności, rozwojem konstruktywnego myślenia na bazie technik coachingowych.

Stres, który często doświadczamy w pracy lub w życiu osobistym, może być związany ze stratą albo z inną sytuacją, kiedy doświadczamy braku kontroli. Czasem przyjmuje postać niewielkiego, ale stałego napięcia, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a którego niekorzystne efekty mogą dać znać o sobie dopiero po latach.

Uważność (Mindfulness) to umiejętność koncentracji i wyciszenia umysłu. To sztuka bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co składa się na doświadczenie życia. Ponadto z podejścia Mindfulness wynika głębsza refleksja. Skoncentrowany umysł po pewnym czasie staje się znacznie bardziej spokojny. Jest jak światło lasera w porównaniu do rozproszonego światła zwykłej żarówki. Skoncentrowane światło świeci dalej i pozwala dostrzegać znacznie więcej szczegółów. Ponieważ uważny umysł jest nieco bardziej cichy, chętniej myśli refleksyjnie na temat siebie i życiowej sytuacji. Dzięki temu zaczynamy lepiej rozumieć swoje życie i podejmować trafniejsze decyzje.

Taka jakość bycia pozwala bardziej obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Rozwijasz także umiejętność łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu swojego życia, otoczenia i relacji z innymi ludźmi. Poprzez ćwiczenie mindfulness uczysz się otwartości na sytuacje, w których się znajdujesz.

Konstruktywne myślenie to taki rodzaj myślenia, którego efektem są pozytywne emocje i rezultaty. Gdy myślisz w ten sposób, zasadniczo zwiększasz swoją zdolność do tworzenia czegoś nowego, wartościowego i konkretnego w miejsce odtwarzania starych schematów prowadzących do napięcia i stresu. Sposobem na poznawanie, rozwijanie i ćwiczenie tego typu myślenia jest coaching. Efektami pracy tą metodą jest wyższa samoświadomość i dostrzeganie dokonywanych wyborów. Dzięki coachingowi ludzie znajdują własne nowe rozwiązania, rozwijają umiejętności, oraz zmieniają nastawienie i zachowanie.

Warsztaty są współorganizowane przez Fundację Przestrzeń Rozwoju

Korzyści dla uczestników:
 • poznasz źródła stresu, a przede wszystkim sposoby na radzenie sobie z nim
 • poznasz i nauczysz się stosować praktyki prowadzące do rozwijania praktycznej Uważności (Mindfulness)
 • zdobędziesz nową wiedzę w zakresie konstruktywnych sposobów myślenia prowadzących do redukcji stresu i kreatywnego działania
 • będziesz miał(a) okazję uczyć się, korzystając z doświadczenia innych osób.
Warsztaty skierowane są do:
 • osób, które chcą nauczyć się skutecznie radzić sobie z napięciem i stresem
 • osób, które chcą poprawić swój codzienny komfort funkcjonowania oraz zwiększyć swoją osobistą i zawodową skuteczność
 • liderów, kierowników i menedżerów w firmach i organizacjach, oraz innych osób narażonych na pracę pod presją czasu
 • każdego kto chce rozwijać uważność/mindfulness oraz konstruktywne sposoby myślenia jako narzędzia prowadzące do większego zadowolenia z życia.
Program
 • Idea uważności (mindfulness) i techniki rozwijania jej.
 • Praktyka uważności.
 • Podstawy konstruktywnego myślenia.
 • Połączenie między myśleniem a emocjami i fizjologią człowieka.
 • 5 zasad zdrowego myślenia redukującego stres.
 • Praca z emocjami.
 • 6 podstawowych emocji i ich funkcje.
 • Jak korzystać z potencjału który niosą ze sobą emocje?
 • Jak wykorzystać emocje jako podstawę do konstruktywnego myślenia?
 • Techniki życzliwej refleksji i rozwijanie sztuki obecności z każdym rodzajem doświadczenia.
 • Trening konstruktywnego myślenia z uwzględnieniem pełnego doświadczenia siebie za pomocą modelu SFERA czyli sytuacja, fizjologia, emocje, racjonalna reakcja i analiza myślowa.
 • Uważna zmiana, czyli jak uważnie, życzliwie i skutecznie wprowadzać zmiany w swoim życiu.

Czas trwania łącznie: 10 godzin zegarowych.

Opinie Uczestników:

"Bardzo fajne wprowadzenie do szerszej pracy ze sobą i z stresem. Dobry początek do zmian w higienie życia i pracy. Bardzo dziękuję za wsparcie przy zdobywaniu wiedzy o sobie!"

"Dzięki wielkie. Znam już drogę, nie wiem, kiedy dotrę do celu, ale wiem, którędy iść. :)"

"Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia zajęć. Przyjazna atmosfera, bardzo ciepła. Bezpieczne warunki. Połączenie twardych informacji z emocjami. Było mi bardzo przyjemnie! (...)"

"Świetna atmosfera, życzliwość, ogromna wiedza i doświadczenie prowadzącego!"

Informacje
Przestrzeń: Spotkania odbywać się będą on-line ww wtorki, w godz. 18:00-20:00 na platformie ZOOM. Link do spotkanie zostanie przesłany uczestnikom przed zajęciami.

Prowadzący: Patryk Lange - trener mindfulness, certyfikowany coach z akredytacją IC/ICF PCC, mentor i superwizor.
Terminy: wyślij zgłoszenie, napiszemy do Ciebie po ustaleniu terminu
Godziny: 18:00-20:00
Koszt: 380 zł brutto za wszystkie spotkania
Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136
z tytułem "Warsztaty Redukcji Stresu online".

Formularz zapisu

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail znajomej/znajomego, którzy mogliby być tym warsztatem zainteresowani. Wyślemy im wiadomość z Twoim poleceniem :)

Brak danych do wystawienia faktury (NIP), skutkuje wystawieniem paragonu bez możliwości otrzymania faktury (w związku ze zmianą przepisów od dnia 1 stycznia 2020 r.).

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.