Coaching oparty na uważności
(MBC - Mindfulness Based Coaching) edycja on-line

Uważność (mindfulness) to umiejętność koncentracji i wyciszenia umysłu. To sztuka bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co składa się na doświadczenie życia. Ponadto z podejścia mindfulness wynika głębsza refleksja Skoncentrowany umysł po pewnym czasie staje się znacznie bardziej spokojny. Jest jak światło lasera w porównaniu do rozproszonego światła zwykłej żarówki. Skoncentrowane światło świeci dalej i pozwala dostrzegać znacznie więcej szczegółów. Ponieważ uważny umysł jest nieco bardziej cichy, chętniej myśli refleksyjnie na temat siebie i życiowej sytuacji. Dzięki temu zaczyna lepiej rozumieć swoje życie i podejmować znacznie trafniejsze decyzje.

Taka jakość bycia pozwala bardziej obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest to także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy.

Uważność jest podstawową kompetencją, jak również narzędziem w pracy coacha z klientem. Coaching oparty na uważności pozwala w skuteczny i szybki sposób docierać do sedna doświadczenia Klienta i pracować nad tym co w istotny sposób wpływa na osiąganie zakładanych przez niego celów. Może być stosowany w dowolnym kontekście – osobistym, biznesowym przywódczym a także coachingu grupowym i zespołowym. Szkolenie ma na celu przybliżenie uczestnikom założeń podejścia MBS (Mindfulness Based Coaching) wraz z doświadczeniem i przećwiczeniem technik i konkretnych narzędzi, między innymi z nurtu Transformującej Obecności autorstwa Alana Seal’a.

Program

MODUŁ I: Wprowadzenie do uważności (mindfulness)

 • 3 cechy uważności
 • 4 poziomy uważności
 • Podstawowe ćwiczenia rozwijające uważność
 • Filozofia regularnych kroków w rozwoju mindfulness
 • Sposoby wprowadzania elementów uważności do sesji

MODUŁ II: Życzliwa obecność i pogłębienie kontaktu ze swoim doświadczeniem

 • Natura życzliwej obecności ze swoim doświadczeniem
 • Emocje jako system komunikacji z głębszymi poziomami doświadczenia
 • Model coachingowy SFERA

MODUŁ III: Wybrane narzędzia z nurtu MBC i Transformującej Obecności do pracy w coachingu

 • 6 emocji
 • 3 Inteligencje
 • emocja - metafora - przemiana
 • praca z Przestrzenią
 • siłowanie i podążanie
 • 7 perspektyw

Cele szkolenia

 • Zdobycie wiedzy na temat zastosowania technik uważności oraz podstawowych narzędzi Transformującej Obecności
 • Poznanie inspirujących narzędzi do pracy coachingowej
 • Pogłębienie umiejętności pracy coachingowej, szczególnie w obszarze coachingowej obecności
 • Implementacja myślenia i działania zgodnego z podejściem opartym na uważności do pracy coachingowej
 • Poszerzenie wachlarza możliwości pracy coachingowej w różnych sytuacjach

Adresaci

Coachowie, trenerzy grupowi, psychologowie, pedagodzy - pracujący coachingowo z różnego rodzaju klientami i w różnych okolicznościach, wszyscy zainteresowani włączeniem uważności do swojej pracy coachingowej.

Metody

Ćwiczenia, symulacje, sesje mindfulness, studia przypadków, burze mózgów, praca z różnymi aspektami doświadczenia, praca w małych zespołach on-line, wizualizacje.

Prowadzący o szkoleniu:

Efekty uzyskane po szkoleniu

 • Umiejętność zastosowania technik rozwoju uważności w coachingu indywidualnym i grupowym
 • Większa świadomość swoich kompetencji zawodowych
 • Narzędzia coachingowe z nurtów inspirowanych uważnością
 • Techniki rozwoju uważności odpowiednie do trudnych sytuacji w pracy coacha
 • Zaświadczenie o ukończeniu kursu

Opinie uczestników poprzednich edycji

„Świetny warsztat o tym, jak za pomocą bardzo subtelnych narzędzi dotrzeć do niezaprzeczalnej prawdy o sobie. Poruszający, odkrywczy, kotwiczący zmianę na bardzo głębokim fundamencie. Plus świetne, Twoje Patryk, pełne uważności prowadzenie. Dużo przeżyłam przez te trzy dni! I za to dziękuję :)“

Anna - coach

„Jak nazwałabym to szkolenie? Powrót do siebie. Na tym szkoleniu nie tylko miałam okazję nauczyć się narzędzi uważności i ich zastosowania w sesji coachingowej, ale przed wszystkim obejrzałam siebie, swoje potrzeby, przystanęłam.“

Magda - coach

„Niezwykłe szkolenie zarówno pod kątem zdobycia nowych narzędzi do wykorzystania w pracy coacha ale również pod względem możliwości doświadczenia ich działania osobiście. Miałam wątpliwości co do formy online, ale okazało się, że to absolutnie nie jest nawet w najmniejszym stopniu utrudnieniem. Był to pełnowartościowy warsztat, bardzo rzetelnie przygotowany, przeprowadzony z niezwykłą uważnością na każdą z uczestniczek, perfekcyjnie dopięty w czasie. Patryk pokazał mistrzowski kunszt swoich umiejętności i doświadczenia. Z pewnością mój zasób wiedzy i kompetencji powiększył się o bardzo wartościową wiedzę i umiejętności. Z całego serca będę polecać. Dziękuję :)“

Ania - coach

Informacje

Trener prowadzący: Patryk Lange
Termin: 18-20 lutego 2021
Godziny: czwartek 17:00 - 20:00, piątek 10:00 – 16:00, sobota 10:00 – 16:00
Przestrzeń: platforma ZOOM (uczestnicy otrzymają linka przed kursem)
Inwestycja: 530 zł brutto
Cena zawiera: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwo w zajęciach.

Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136
z tytułem "MBC online".

Formularz zapisu

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail znajomej/znajomego, którzy mogliby być tym warsztatem zainteresowani. Wyślemy im wiadomość z Twoim poleceniem :)

Brak danych do wystawienia faktury (NIP), skutkuje wystawieniem paragonu bez możliwości otrzymania faktury (w związku ze zmianą przepisów od dnia 1 stycznia 2020 r.).

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.