Szkoła Profesjonalnego Coachingu
Akredytowany program edukacji w zakresie prowadzenia zawodowego coachingu
Dla absolwentów
Założenia

Szkoła Profesjonalnego Coachingu jest największym w Polsce programem szkoleniowym, umożliwiającym zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do uprawiania działalności w zakresie coachingu - wspierania ludzi w dążeniu do celów i rozwiązywania ich trudności. Jest to kurs, który kompleksowo przygotowuje do zawodu coacha zgodnie z wytycznymi Izby Coachingu i standardami ICF (Intenational Coach Federation). Szkoła Profesjonalnego Coachingu daje również narzędzia do działania w obszarze zarządzania, edukacji i pomocy psychologicznej - może być więc przydatnym kursem rozszerzającym dla osób, pracujących w różnych branżach.

Koncepcja Szkoły Profesjonalnego Coachingu powstała w oparciu o pragnienie, aby ci, którzy chcą pracować z innymi ludźmi, robili to w najlepszy możliwy sposób. Dlatego nie tylko skupiamy się na przekazaniu wiedzy i umiejętności, ale również odpowiedniego podejścia, wartości, w które wierzymy i które cechują dobrego coacha.

Szkolenie jest typowo warsztatowe, nastawione na maksimum praktyki: od ćwiczeń związanych z tematyką zjazdów, aż po niezliczone symulacje rozmów coachingowych. Każdy uczestnik będzie wielokrotnie w roli coacha i klienta.

Jest to prawdopodobnie największy kurs na świecie w 100% dotyczący coachingu. Program Szkoły obejmuje proces grupowy, wiedzę z zakresu komunikacji interpersonalnej, narzędzia wywodzące się z różnych koncepcji psychologicznych oraz różne ujęcia coachingu. Doświadczenie ponad dwudziestupięciu edycji Szkoły pozwala nam stwierdzić, że przyjęte założenia doskonale sprawdziły się w praktyce – wyznaczyliśmy nowe standardy pracy coacha, a nasi absolwenci są cenionymi fachowcami.

Kurs jest akredytowany przez Izbę Coachingu, jako pierwszy kurs zawodowego coachingu, co daje pewność rzetelnego kształcenia i szereg korzyści dla naszych Absolwentów. Szkoła Profesjonalnego Coachingu uzyskała również akredytację Małopolskiego Kuratora Oświaty, co oznacza, że kurs spełnia ustalone wymagania i przyjęte kryteria jakości. Centrum Zapewniania Jakości Kształcenia w Małopolsce przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy dwukrotnie przyznało nam znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Dla kogo?
Szkoła jest dla osób, które:
Cele Szkoły
Metody pracy
Metody pracy w Szkole:

Nasze szkolenie to nie tylko przekazywanie technik stosowanych w coachingu. To również dynamiczny proces grupowy, w którym uczestnicy tworzą zgrany zespół i uczą się od siebie nawzajem. Dlatego też zajęcia prowadzone są w małej grupie, liczącej nie więcej niż 15 osób.

Efekty
Absolwenci Szkoły Profesjonalnego Coachingu posiadają:
Program
ETAP 1: Metoda Coachingu
ETAP 2: Narzędzia Coachingowe
ETAP 3: Warsztaty specjalistyczne i Superwizja
Zajęcia te skupiają się na doskonaleniu własnego stylu pracy coachingowej, rozszerzają rozumienie coachingu i ukierunkowują na określoną specjalizację, m.in.: Zajęcia te odbywają się pod warunkiem zebrania określonej liczby osób i odbywają się zwykle 5-8 razy w roku. Na tym etapie przewidziana jest superwizja dla zainteresowanych przedłużeniem certyfikatu o kolejne dwa lata. Do uzyskania certyfikatu ważnego bezterminowo, wymagana jest superwizja w wymiarze minimum 20 godzin.
Informacje
Kiedy i gdzie?

Zajęcia odbywają się w Krakowie przy ul. Powroźniczej 6/2. Trening interpersonalny odbywa się zwykle w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym w górach (standard pensjonatu).

Zajęcia odbywają się od piątku do niedzieli (pt-sb 10-18, nd 9-17), w tym przerwa obiadowa i przerwy kawowe.

Terminy i plan edycji:
Ceny i formy płatności:
Płatność jednorazowa: Płatność w formie ratalnej:
Dofinansowanie

Kurs może zostać dofinansowany dla przedsiębiorców i ich pracowników. Aby skorzystać z możliwości dofinansowania, prosimy zarejestrować się w Bazie Usług Rozwojowych, wybrać Szkołę Profesjonalnego Coachingu i zapisać się za pomocą bazy.

UWAGA! Starając się o dofinansowanie, należy zapisać się przez nasz formularz, jak i w Bazie Usług Rozwojowych!

Więcej informacji w INFORMATORZE Szkoły Profesjonalnego Coachingu.

Rekrutacja
Formularz rekrutacyjny
Rekrutacja przebiega w kilku etapach: Warunki uczestnictwa w programie szkoleniowym:
Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!

Koordynator kursu: Bożena Czernek - tel. 509 501 476, e-mail: biuro@ipri.com.pl

Dyrektor merytoryczny: Leszek Zawlocki - tel. 515 098 983.

Najczęściej zadawane pytania
Czy zapisując się na kurs trzeba coś wiedzieć o coachingu? Czy trzeba mieć wykształcenie psychologiczne?
Ile zjazdów mogę opuścić?
Czym różni się Szkoła Profesjonalnego Coachingu od innych kursów?
Jaki certyfikat otrzymam?
Czy po Szkole Profesjonalnego Coachingu mogę ubiegać się o akredytację organizacji zrzeszającej coachów?
Jakie mam perspektywy po Szkole Profesjonalnego Coachingu?
Czy mogę uzyskać dofinansowanie?
Komu mogę zadać szczegółowe pytania?

© Grupa Active Change Leszek Zawlocki
ul. Powroźnicza 6/2, 30-307 Kraków
tel. 509 501 476
biuro@ipri.com.pl