Komunikacja oparta na Empatii, cz. 2
Złość, Wstyd i Poczucie Winy

Warsztaty oparte na metodzie Porozumienia Bez Przemocy (Nonviolent Communication, NVC) Marshalla Rosenberga.

Zapraszamy Cię na ten warsztat, jeśli znasz już i praktykujesz podstawy Komunikacji opartej na Empatii i chcesz pogłębić swoje umiejętności budowania autentycznego i głębokiego kontaktu z innymi i z samym sobą, poznać kolejne narzędzia z zakresu NVC i wykorzystywać je w życiu codziennym bądź zawodowym. Wiodącym tematem tego warsztatu będzie transformacja złości, wstydu i poczucia winy.

Program szkoleniowy opiera się na metodzie „Porozumienia Bez Przemocy” (Nonviolent Communication/NVC), zwanej inaczej językiem serca lub Komunikacją Empatyczną, której twórcą jest amerykański psycholog Marshall Rosenberg. Metoda uczy uważnego, empatycznego słuchania pozwalającego lepiej zrozumieć innych i budować z nimi satysfakcjonujące relacje. Daje również możliwość głębszego poznania samego siebie, kontaktowania się ze swoimi uczuciami i potrzebami, dzięki czemu docieramy do tego, co jest dla nas w życiu najważniejsze i na tym skupiamy naszą uwagę. Poznanie założeń metody i praktyczne jej stosowanie daje nam także umiejętność rozwiązywania konfliktowych sytuacji w konstruktywny sposób. NVC może być używane zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym (m.in. w pracy nauczyciela, psychologa, trenera, coacha, mediatora czy menadżera).

Korzyści

  • pogłębisz praktyczne zastosowanie narzędzi do budowania kontaktu oparte na metodzie NVC: m.in. wyrażanie siebie, empatia dla siebie, empatia dla drugiej strony
  • poznasz nowe narzędzia do transformacji złości, wstydu i poczucia winy
  • nauczysz się rozpoznawać i rozpuszczać mechanizmy obronne (złość, poczucie winy, wycofanie, bunt)
  • dowiesz się, kim jest Twój Krytyk Wewnętrzny i nauczysz się obejmować samego siebie empatią i życzliwością w momentach autokrytyki
  • poznasz sposoby na wybaczanie sobie tzw. „błędów” i poznasz strategie naprawcze w relacjach
  • pogłębisz umiejętność budowania autentycznych i głębokich relacji z innymi i ze sobą

Dla kogo?

  • dla wszystkich, którzy znają i praktykują podstawy „Porozumienia Bez Przemocy” i chcą pogłębić swoją wiedzę oraz doświadczyć nowych procesów (uczestnicy powinni mieć za sobą minimum 15 godzin warsztatowych z zakresu Komunikacji Empatycznej)
  • dla wszystkich, którzy chcą pogłębić świadomość swoich uczuć, potrzeb i nawyków oraz zwiększyć swoją autentyczność w kontaktach z innymi i ze sobą
  • dla wszystkich, którzy chcą odzyskać moc i wybór w momentach doświadczania złości, wstydu lub poczucia winy
  • dla wszystkich, którzy chcą zwiększyć swoją pewność siebie i samoakceptację
  • dla wszystkich, którzy są gotowi pracować na własnych żywych przykładach
  • dla osób szczególnie zainteresowanych wspieraniem innych: coachów, trenerów, nauczycieli, psychologów i pedagogów

Program

I dzień
1. Empatia dla siebie, empatia dla ciebie

    wpływ empatii na emocje, doświadczanie przepływu emocji z użyciem narzędzi empatii dla siebie i empatycznego słuchania

2. W obliczu złości

    model powstawania złości i gniewu, dwa typy reakcji na złość wg NVC, znaczenie myśli-zapalników, demonstracja i praktyka procesu transformacji złości

II dzień
1. Spotkanie z Wewnętrznym Krytykiem

    rozpoznanie w sobie Krytyka Wewnętrznego, geneza powstania tej części siebie i jej funkcje, proces objęcia empatią głosu krytycznego

2. Transformacja poczucia winy i wstydu

    rozpoznanie mechanizmów obronnych na tzw. kompasie potrzeb, demonstracja i praktyka transformacji poczucia winy i wstydu, wybaczanie sobie błędów, strategie naprawcze

3. Podsumowanie i zakończenie

Metody pracy

Warsztaty prowadzone są w sposób mocno interaktywny z użyciem różnorodnych metod szkoleniowych: m.in. demonstracje, praca w grupach, praca indywidualna, scenki dialogowe, praca z ciałem, mini-medytacja, procesy NVC.

Opinie dotyczące warsztatów

„Bardzo przydatne, profesjonalnie przeprowadzone szkolenie. Zastrzyk wiedzy, która przydaje się w relacjach z innymi i poprawia komfort życia społecznego”

Joanna Urbanik

„Profesjonalne warsztaty, dzięki którym zyskałam nowe narzędzia do pracy z moimi klientami podczas procesu coachingowego, jak również zyskałam możliwość głębszego przyjrzenia się i nazywania swoich potrzeb”

Beata Rudzińska, Akredytowany coach IC (absolwentka cyklu warsztatów „Słowa jak mosty”)

„Warsztaty w sposób niezwykle ciekawy przybliżają metodę NVC. Wiele dobrego wprowadziły do mojego życia. Agata ma świetne podejście do uczestników oraz niezwykły dar tworzenia lekkiej atmosfery pełnej empatii i wzajemnego zaufania”

Piotr (absolwent cyklu warsztatów „Słowa jak mosty”)

„Gdybym miała w dwóch słowach podsumować warsztaty „Komunikacja oparta na empatii” to powiedziałabym AUTENTYCZNOŚĆ I INSPIRACJA. AUTENTYCZNOŚĆ, ponieważ dla mnie, Agata to osoby „wypełniona” metodą NVC. Promieniująca od niej wiara w NVC, szacunek do metody, a przede wszystkim stosowanie jej w każdym momencie warsztatów, zaspokajały moją potrzebę autentyczności i spójności. INSPIRACJA metodą i chęć dalszego poznawania jej, jest tym, z czym z warsztatów wyszłam. Niezwykle przejrzysta a jednocześnie zróżnicowana struktura warsztatów, umożliwiająca sukcesywne ćwiczenie nowo poznanych technik, zaspokoiła moją potrzebę jasności, sensu, inspiracji i radości. Nie sposób wymienić wszystkich korzyści, które wyniosłam z tych warsztatów”

Joanna Kwiatkowska, coach i trener (absolwentka 2-dniowych warsztatów „Komunikacja oparta na Empatii – nie tylko dla coachów”)

„Dla mnie warsztaty były świetnie przygotowane i poprowadzone. Trenerka pozwalała w trakcie licznych ćwiczeń doświadczyć działania NVC na własnej skórze, co było bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki temu, że ilość materiału i czas na wypróbowania poszczególnych technik był optymalnie dobrany, wychodząc z warsztatu miałem poczucie pełnej jasności. Dzięki temu już w poniedziałek po szkoleniu zastosowałem elementy NVC w mojej pracy na sali szkoleniowej i widziałem pozytywne tego efekty. Polecam warsztat dla każdego doświadczonego trenera i coacha”.

Piotr Gregorczyk, coach i trener (absolwent 2-dniowych warsztatów „Komunikacja oparta na Empatii – nie tylko dla coachów”)

Informacje

Trener prowadzący: Agata Olszak-Szymula
Termin: 17-18 kwietnia 2021
Godzina: 10:00-18:00
Miejsce: Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego, ul. Powroźnicza 6/2, Kraków
Inwestycja: 650 zł brutto

Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136
z tytułem "Komunikacja oparta na empatii 2".

Formularz zapisu

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail znajomej/znajomego, którzy mogliby być tym warsztatem zainteresowani. Wyślemy im wiadomość z Twoim poleceniem :)

Brak danych do wystawienia faktury (NIP), skutkuje wystawieniem paragonu bez możliwości otrzymania faktury (w związku ze zmianą przepisów od dnia 1 stycznia 2020 r.).

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.