O nas
Historia

Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego jest ośrodkiem prowadzonym przez Grupę Active Change, który powstał w październiku 2005 roku. Prowadzimy kursy, szkolenia, warsztaty, badania, coaching oraz psychoterapię.

W pierwszych latach działalności organizowaliśmy jedno i dwudniowe szkolenia głównie dla pedagogów i psychologów, oraz krótkoterminowe i długoterminowe grupy wsparcia. Powstał wtedy m.in. "Męski Krąg" - grupa rozwojowa dla mężczyzn oraz "Klub Coacha", który zrzeszał i wspierał coachów. Od 2007 roku rozpoczęliśmy współpracę z biznesem, widząc tam potrzebę rozwoju w obszarze tzw. kompetencji miękkich. Pierwsza nasza siedziba mieściła się w kameralnym lokalu na poddaszu przy ul. Długiej.

Wiosną 2008 roku uruchomiliśmy największy w Polsce kurs zawodowego coachingu pod nazwą Szkoła Profesjonalnego Coachingu. Wkrótce potem przenieśliśmy się do nowego lokalu przy ul. Księcia Józefa, gdzie mogliśmy szerzej rozwinąć skrzydła. Rozpoczęliśmy także bardziej intensywne działania w organizacjach, prowadząc szkolenia i procesy coachingowe.

2012 i 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia takie jak konferencja "Człowiek w procesie zmian", na której spotkali się coachowie, psychoterapeuci i pedagodzy. Zorganizowaliśmy również tygodniowe "Festiwale coachingu". Angażowaliśmy się w ramach różnych projektów unijnych. Nasza Kadra powiększyła się i wyspecjalizowała. Szkoła coachingu otrzymała jako pierwsza akredytację Izby Coachingu oraz akredytację Małopolskiego Kuratora Oświaty. Naszej firmie został również przyznany znak jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych. Wyremontowaliśmy lokal przy ul. Powroźniczej 6/2, gdzie obecnie się znajdujemy i uczyniliśmy z niego miejsce przyjazne - zarówno dla naszych Klientów, jak i Współpracowników.

Od września 2015 roku mamy status Niepublicznej Placówki Kształcenia Ustawicznego. Wciąż staramy się dbać o jak najwyższą jakość usług, pamiętając równocześnieo dobrej atmosferze.

Misja

Naszym celem jest:

  • wspieranie osób i organizacji
  • pomaganie w szeroko pojętym rozwoju i integracji osobowości
  • edukacja psychologiczna, pedagogiczna i biznesowa
  • zwiększanie kompetencji osobistych i społecznych
  • promocja coachingu jako profesjonalnej metody
  • oferowanie psychoterapii dla ludzi, którzy jej potrzebują
  • działanie w opariu o uczciwość i wysoką jakość usług

W zakresie naszych zainteresowań znajduje się poznawanie, badanie, rozwijanie oraz rozpowszechnianie wiedzy na temat możliwości ludzkiego potencjału - szukamy technik i metod rozwoju osobistego wraz z ogromem możliwości, które dają najnowsze zdobycze psychologii i innych nauk humanistycznych. W tym zakresie preferujemy narzędzia oparte na badaniach naukowych.

Klientom indywidualnym pomagamy przepracować problemy, zwiększyć motywację, wskazywać nowe możliwości i ostatecznie podnieść jakość ich życia. Do dyspozycji mamy szerokie spektrum działania - od wsparcia terapeutycznego, poprzez coaching, mediację, aż po różne formy warsztatów, treningów i grup wsparcia. Nowe umiejętności i zdolność radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych nasi klienci zdobywają na bazie własnych doświadczeń z poszanowaniem dotychczasowej wiedzy i systemu wartości, który wyznają.

Wpieramy również organizacje i grupy ludzi w kierunku bardziej harmonijnej współpracy i doskonalenia kompetencji. Pomagamy zlokalizować źródła kryzysów, szukamy możliwości rozwiązywania konfliktów, doradzamy w obszarze zarządzania i relacji interpersonalnych, a także oferujemy coaching jako nowoczesną metodę dynamicznego rozwoju. Kierujemy się tutaj przede wszystkim myśleniem systemowym, sięgając do psychologii, socjologii, antropologii i zarządzania. Bliskie nam są humanistyczne wartości w biznesie.

Każdego człowieka traktujemy integralnie, uwzględniając psychikę, emocje, ciało i wymiar duchowy. W swojej pracy szkoleniowej i terapeutycznej stosujemy osiągnięcia współczesnej psychologii i psychoterapii (m.in. terapię gestalt, terapię poznawczą, behawioralną, psychodynamiczną, systemową, skoncentrowaną na rozwiązaniach, jak również metody pracy z ciałem).

Przestrzegamy standardów zawodowych i kodeksu etycznego, a nasza praca poddawana jest stałej kontroli jakości i superwizji. Organizowane przez nas szkolenia prowadzą doświadczeni trenerzy, którzy dbają o Uczestników i o jakość swojej pracy. Staramy się również, aby obsługa warsztatów była sprawna i życzliwa. Nasi Klienci mają gwarancję dobrze wykonanych usług rozwojowych, co potwierdza przyznanie nam certyfikatu jakości Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno-Szkoleniowych.

Ludzie

Ludzie są dla nas najważniejszą wartością. Zależy nam na tym, żeby i ci, którzy do nas przychodzą jako Klienci, i ci, z którymi współpracujemy czuli się dobrze w przestrzeni Instytutu. Uczestnicy szkoleń, przyjaciele, znajomi – wszyscy dokładają cegiełkę do tego, aby „Powroźnicza 6/2” była miejscem niepowtarzalnym, gdzie sympatyczna atmosfera sprzyja uczeniu się i dokonywaniu zmian w swoim życiu.

Zespół trenerów, dbający o własny nieustający rozwój, podnoszenie kompetencji, oprócz wnoszonej wiedzy pomaga nam tworzyć miejsce, gdzie nie tylko odbywają się znakomite szkolenia, ale gdzie ludzie chcą się ze sobą spotykać i rozwijać.

Z naszymi psychoterapeutami i coachami można umówić się bezpośrednio i mieć pewność, że są to fachowcy z powołania.

Poznaj nasz zespół
Opinie
Opinie uczestników warsztatów:

Uwaga, ta szkoła zmienia! Jeśli chcesz pozostać w miejscu, w którym jesteś - nie przychodź tutaj. Natomiast, jeśli jesteś gotów wznieść się na wyżyny Swoich możliwości, odkryć swój potencjał i spojrzeć na Siebie i innych z głębszego poziomu - to dla Ciebie. Wspaniali prowadzący, super atmosfera, bardzo obszerny materiał, przekazywany w ciekawy sposób - to cechy charakterystyczne tej szkoły.

Dziękuję za wszystko, co mi daliście i polecam Was całym sercem!!!

Agnieszka Śmieszek

Szkoła porfesjonalnego Coachingu to miejsce, które nie tylko przygotowało mnie do zawodu, ale pomogło mi poprawić jakość mojego życia oraz postawiło na mojej drodze niesamowitych i wartościowych ludzi. To najlepszy prezent jako mogłam sobie podarować.

Małgorzata Szcewska

(...) SPC pozwoliło mi rozwinąć się w wymiarze osobistym i zawodowym. Znalazłam tu wiele inspiracji do zmiany. A co najważniejsze - czuję się dobrze przygotowana do bycia coachem i wiem, że mogę nim być.

dr Sonia Rzeczkowska

Leszek jest profesjonalnym trenerem, dysponującym szeroką gamą technik i niekonwencjonalnych rozwiązań, a jego szkolenia pozwalają nie tylko usunąć problemy i ograniczenia, ale także zbudować wspaniałe, optymistyczne podejście do życia. Gorąco polecam!

Szymon Wieloch

Jestem bogatsza o wiedzę z zakresu różnorodnych metod wykorzystywanych w coachingu. Miałam możliwość przećwiczenia tej wiedzy na moich koleżankach i kolegach z kursu. Całemu szkoleniu towarzyszyła wspaniała atmosfera sprzyjająca rozwojowi i radosnemu przyswajaniu wiedzy. Największą jednak dla mnie wartością wyniesioną ze Szkoły to ludzie, którzy towarzyszyli mi w tej drodze i przyjaźnie, które mam nadzieję zawiązałam na długo.

Barbara Maszewska-Polek