MINDFULNESS na STRES
Warsztaty redukcji stresu oparte o Uważność (Mindfulness) i techniki poznawcze

W trakcie cyklu 5 warsztatów poznasz i przećwiczysz strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu, jak i z codziennie bombardującymi nas na nowo bodźcami. Poznasz metody prowadzące do bardziej świadomego i spokojnego życia w dzisiejszym szybkim i pełnym zmian świecie.

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych samorozwojem, technikami uważności, rozwojem konstruktywnego myślenia na bazie technik coachingowych.

Stres, który często doświadczamy w pracy lub w życiu osobistym, może być związany ze stratą albo z inną sytuacją, kiedy doświadczamy braku kontroli. Czasem przyjmuje postać niewielkiego, ale stałego napięcia, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a którego niekorzystne efekty mogą dać znać o sobie dopiero po latach.

Uważność (Mindfulness) to umiejętność koncentracji i wyciszenia umysłu. To sztuka bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co składa się na doświadczenie życia. Ponadto z podejścia Mindfulness wynika głębsza refleksja. Skoncentrowany umysł po pewnym czasie staje się znacznie bardziej spokojny. Jest jak światło lasera w porównaniu do rozproszonego światła zwykłej żarówki. Skoncentrowane światło świeci dalej i pozwala dostrzegać znacznie więcej szczegółów. Ponieważ uważny umysł jest nieco bardziej cichy, chętniej myśli refleksyjnie na temat siebie i życiowej sytuacji. Dzięki temu zaczynamy lepiej rozumieć swoje życie i podejmować trafniejsze decyzje.

Taka jakość bycia pozwala bardziej obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Rozwijasz także umiejętność łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu swojego życia, otoczenia i relacji z innymi ludźmi. Poprzez ćwiczenie mindfulness uczysz się otwartości na sytuacje, w których się znajdujesz.

Konstruktywne myślenie to taki rodzaj myślenia, którego efektem są pozytywne emocje i rezultaty. Gdy myślisz w ten sposób, zasadniczo zwiększasz swoją zdolność do tworzenia czegoś nowego, wartościowego i konkretnego w miejsce odtwarzania starych schematów prowadzących do napięcia i stresu. Sposobem na poznawanie, rozwijanie i ćwiczenie tego typu myślenia jest coaching. Efektami pracy tą metodą jest wyższa samoświadomość i dostrzeganie dokonywanych wyborów. Dzięki coachingowi ludzie znajdują własne nowe rozwiązania, rozwijają umiejętności, oraz zmieniają nastawienie i zachowanie.

Korzyści dla uczestników:
  • poznasz źródła stresu, a przede wszystkim sposoby na radzenie sobie z nim
  • poznasz i nauczysz się stosować praktyki prowadzące do rozwijania praktycznej Uważności (Mindfulness)
  • zdobędziesz nową wiedzę w zakresie konstruktywnych sposobów myślenia prowadzących do redukcji stresu i kreatywnego działania
  • będziesz miał(a) okazję uczyć się, korzystając z doświadczenia innych osób.
Warsztaty skierowane są do:
  • osób, które chcą nauczyć się skutecznie radzić sobie z napięciem i stresem
  • osób, które chcą poprawić swój codzienny komfort funkcjonowania oraz zwiększyć swoją osobistą i zawodową skuteczność
  • liderów, kierowników i menedżerów w firmach i organizacjach, oraz innych osób narażonych na pracę pod presją czasu
  • każdego kto chce rozwijać uważność/mindfulness oraz konstruktywne sposoby myślenia jako narzędzia prowadzące do większego zadowolenia z życia.
Opinie Uczestników:

"Bardzo fajne wprowadzenie do szerszej pracy ze sobą i z stresem. Dobry początek do zmian w higienie życia i pracy. Bardzo dziękuję za wsparcie przy zdobywaniu wiedzy o sobie!"

"Dzięki wielkie. Znam już drogę, nie wiem, kiedy dotrę do celu, ale wiem, którędy iść. :)"

"Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia zajęć. Przyjazna atmosfera, bardzo ciepła. Bezpieczne warunki. Połączenie twardych informacji z emocjami. Było mi bardzo przyjemnie! (...)"

Program

Czas trwania: 15 godzin. Spotkania w poniedziałki, w godz. 18:00-21:00

Podstawy konstruktywnego myślenia. Połączenie między myśleniem a emocjami i fizjologią człowiek. 5 zasad zdrowego myślenia redukującego stres. Idea uważności (mindfulness) i techniki rozwijania jej. Praktyka uważności.

Praca z emocjami. 6 podstawowych emocji i ich funkcje. Jak korzystać z potencjału który niosą ze sobą emocje. Jak wykorzystać emocje jako podstawę do konstruktywnego myślenia. Techniki życzliwej refleksji i rozwijanie sztuki obecności z każdym rodzajem doświadczenia.

Trening konstruktywnego myślenia z uwzględnieniem pełnego doświadczenia siebie za pomocą modelu SFERA czyli sytuacja, fizjologia, emocje, racjonalna reakcja i analiza myślowa. Uważna zmiana, czyli jak uważnie, życzliwie i skutecznie wprowadzać zmiany w swoim życiu.

Informacje
Prowadzący: Patryk Lange - certyfikowany coach z akredytacją IC, trener mindfulness, mentor.

Terminy: 30.09, 07.10, 14.10, 21.10, 28.10.2019r.
Godziny: 18:00-21:00
Miejsce: ul. Powroźnicza 6/2
Koszt: 550 zł brutto za wszystkie spotkania
(w tym materiały, kawa, herbata, zaświadczenie)

Wpłaty należy dokonać na konto Alior Bank:
98 2490 0005 0000 4500 5597 0136
z tytułem "jesienne Warsztaty Redukcji Stresu".

Formularz zapisu

Dane do faktury

Poleć szkolenie znajomemu

Jeśli chcesz, możesz podać adres e-mail Twojego znajomego, który mógłby być tym warsztatem zainteresowany. Wyślemu mu wiadomość z Twoim poleceniem :)

Przyjęcie przez Grupę Active Change danych z niniejszego formularza stanowi zawarcie umowy na czas określony tj. do czasu wykonania wzajemnych świadczeń. Zgłoszenie udziału w szkoleniu/warsztatach jest ważne wraz z wpłatą kwoty za szkolenie. Bezkosztowego anulowania zgłoszenia można dokonać wyłącznie do 7 dni przed datą szkolenia pisemnie lub telefonicznie.

P.S. Zapis na szkolenie nie jest równoznaczny z przesyłaniem informacji handlowych niezwiązanych bezpośrednio z realizacją niniejszej usługi. Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat organizowanych wydarzeń, promocji, dodatkowych materiałów i innych bonusów, zapisz się do newslettera.